Blog pod Schodištěm

rozumy

2012

8.2.2012 - Máme nový WEB!

Venku mrzne až praskaj koleje a kočky se lámou v zatáčce, a nám se z ničehož nic vyloupnul tenhle nový web! Ještě se na něm pracuje, není tu úplně všechno, ale zveřejnit už se to může;-)


8.2.2012 - Pomalu nám končí zimní koncertní pauza a my vyrážíme na Roztoky Tour!

Začínáme v pátek 10.2. v Táboře v Housově Mlýně, kde si s námi zahraje Luboš Pospíšil, v jehož kapele 5P mimo jiné hraje i naše Pájinka s Ondřejem. Ale tentokrát bude Luboš hrát akusticky bez kapely , na rozdíl od nás, kteří budeme hrát nahlas a všichni!

Další recenze na Roztoky vyšly na Musicserveru, na portálu Aardvark a na Golias.cz.


12.2.2012 -  "Housák" se nakonec vydařil, i když jsme díky kombinaci problémů s autem a stojící zmrzlé koloně málem do Tábora nedorazili.  V návštěvní knize jsou odkazy na videa z toho večera od našeho fanouška.


22.2.2012 - Tady je malá pozvánka do Malostranské besedy na náš křest 7.3. 

  


26.2.2012 - V pátek 24. jsme vyzkoušeli novou štaci - Benešov, respektive klub Atlas ve sklepě stejnojmenného hotelu. Manželé Drškovi, kteří zde pořádají akce, jsou místní kulturní věrozvěsti, díky nim se tu alespoň "něco" děje. Kromě toho jsou milí a pohostinní, tlačenka neměla chybu! :-)
Včera jsme zavítali do klubu Batyskaf ve Žďáru nad Sázavou, ten už z dřívějška známe, opět tu s námi vystoupila místní pohodová parta KSV (Kryštofovy staré věci). Večer nám akorát kazily problémy se zvukem na pódiu, což ale nemění nic na tom, že klub je to fajnovej a lidi v něm jsou pohodoví. A navíc, ještě se tam upeklo na září naše vystoupení na festivalu Křídla. 
Více o hraní v Batyskafu je v blogu, v příspěvku od Ondřeje nazvaném  "Trenky". 


5.3.2012 - V pátek 2.3. jsme po pěti letech (zde záznam v kronice) zavítali do Divadelního klubu v Poličce. Posledně to bylo velmi vydařené, a ani tentokrát to nemělo chybu. Před námi hrála simpatická kapela Bitumen a tichodohodovský Dan Šustr se svými 2 Wings. Hrálo se výborně, diváci reagovali na nové písně skvěle. Na přídavek si Ondřej přitáhl ze šatny obrovské křeslo, na které chtěl při sóle vylézt aby byl výš. Starý pohodlný ušák měl sezení ale tak nízko, že jakmile si do něj Ondřej stoupl, skoro celý v něm zmizel. To jen tak na okraj;-) 

Díky pozitivním dojmům z hraní nám pak ani nevadilo, že jsme domů přijeli až ráno.


8.3.2012 - Včerejší křest v Malostranské besedě se vydařil báječně. Soudě tedy podle množství snědených chlebíčků, vypitých tekutin, následného okna a celodenní kocoviny. Nicméně i přes bolest hlavy převládá pocit že se dílo podařilo.  Zdeněk Suchý sice kvůlivá nemoci nedorazil, ale druhý kmotr Honza Kalina svoji roli zastal na výbornou. Černý ptáci v jeho podání a naší nové ska/reggae úpravě byly jedním z vrcholů večera! Fotky budou brzy. Díky všem co přišli a udělali tu báječnou atmosféru. Díky!


 


19.3.2012 - V pátek 16.3. jsme si užili návštěvu jabloneckého Klubu na Rampě. Příjemný klub, milá Milena, šikovný zvukař a fajn zvuk. Díky ohlasům na původně jednorázově upravenou verzi Černých ptáků, tuhle specialitku ze křtu zařazujeme i do "běžného" playlistu. V Jablonci se také líbila, i když část roztockých rowdies zavítavších na koncert se dožadovala i původní verze - marně;-)

Ve fotogalerii jsou dvě série fotek ze křtu a ze zákulisí v Malostranské besedě.
A tady je k tomu článek z tisku. 


27.3. - V podzemních garážích jsme ještě nikdy nehráli. Včera jsme si to zkusili v rámci Febio festu v podzemním komplexu Cine Star Anděl. No, zjistili jsme že stačí postavit pódium, lavice a pár stánků s občerstvením, a vypadá to jako normální klub;-) A když se prostor zaplnil lidma, byl to dokonce příjemnej klub! Doktor se v pár místech rozhodl improvizovat s textem. Například v Praze 7 zpřeházel pořadí ročních období, a tak měl Cihla, který to s ním zpíva unisono, co dělat aby to vůbec pochytal:-) Ale jinak fajn hraní, super zvuk (díky Svátku), výborný pšeničný pivo Fénix (s pomerančem!).

Po nás hráli Toxique. Míra se s balením trochu opozdil a když si šel na pódium pro harmoniku ležící v místě kde měly stát klávesy, stáli tam už dva toxíci a nahlas mudrovali "Co je tohle za provokaci? Ještě bendžo by tu tak scházelo...". Míra tam vpadnul se slovy "Tak bacha hele!" a včas ji zachránil:-))


17.4. - V pátek 20.4. nás čeká brněnský křest alba Roztoky v klubu FlédaSoutěž o volňásky je na stránkách našeho vydavatel Indies Scope. Na Flédě jsme ještě nehráli, takže je to pro nás novinka. Kromě hosta v podobě Petra Váši máme další překvapení. Konkrétně Ondřej má po víkendové nehodě v Alpách nový ksicht (viz blog), a Doktorovi dneska sundali po třech týdnech gyps z nohy, takže nevíme jestli bude v pátek stát či sedět. Tančit, zpívat, rozkládat rukama a vykládat humory bude ovšem tak jako tak, takže se máte na co těšit! 

galerii máme nějaké nové fotky, z Febio Festu, z natáčení klipu a ještě něco ze křtu v Besedě. 

SOUTĚŽ! 

Kdo uhádne k jaké písni z alba Roztoky bude právě chystaný klip (viz galerie), má na koncert (ne festival) dle vlastního výběru vstup zdarma! Pište na email  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Platí do odvolání.
Pozor není to jednoduché, není to to, na co to na první pohled vypadá! Je to poetická metafora, symbol něčeho o čem se zpívá v první sloce jedné písně.... ;) 


23.4.2012 - Soutěž je uzavřena! Správná odpověď byla Sázava! Tři výherci si už vybrali cenu v pátek na Flédě, na další dvě slečny čeká vstup zdarma 2.5. ve Vagonu:-)
Fotky z brněnského křtu na Flédě s Petrem Vášou jsou v galerii. Díky všem za hezkou atmosféru! :-)


20.5. - Včera, v sobotu 19.5. jsme si zahráli na naší první letošní "open air" akci, Muzejní noc na nádvoří sklářského muzea v Novém Boru. Počasí, koncert, občerstvení, hokej, všechno se vydařilo (nebo jsme prohráli?). Po nás vystoupil krutě vtipnej a dobrej Baumaxa.
Pár dní před tím, ve středu 16.5. jsme po roce opět zavítali na Kladno, do našeho oblíbeného, malého, ale útulného Dundee Jamu. A ještě jsem vlastně zapomněl na Vagon, kde jsme taky hráli ve středu, ale už 2.5.:-)


5.6. - Máme nový videoklip! Je jako první k naší desce Roztoky, a to k písni Sázava. Další klipy budou následovat v brzké době, doufejme tak do vánoc;-)


18.6. - Oba sobotní festivaly, milovický Votvírák odpoledne a Jamrock v Žamberku v noci, byly super! V Milovicích to odpoledne pěkně připalovalo, osvěžující větřík ale prý později zesílil až příliš a ukončil festival předčasně. 

V Žamberku jsme festival pro změnu ukončili my, se vší parádou a pěkně nahlas kolem jedné hodiny. Na Youtube jsou fanouškovská  videa z Votvíráku tady, ze Žamberka tadydle a hentady.


1.7. - Máme za sebou první vystoupení ze série koncertů Hradologie. Krásný hrad Veveří tyčící se nad brněnskou přehradou nabízel pár stinných zákoutí, kde se s točeným Radlerem dalo to úmorné vedro přečkat, za zvuku účinkujících kapel potících ze sebe všechno co se dalo. Mile mě překvapil přes čtyři desítky let hrající artrockový Progres 2. Flétnová melodie Zdeňka Kluky v nádherné Písni o jablku mě vrátila do dětství;-) 


15.7. - Hurá na soustředění! Dneska vyrážíme do Roztok u Jilemnice, kde budeme vymýšlet a nacvičovat něco nového do našeho repertoáru. Už se tam moc těšíme!!

Včera jsme si zahráli na dvou městských akcích pořádaných na starobylých náměstích. Na pivních slavnostech ve Svitavách, se skvělou nabídkou výborných piv převážně menších rodinných pivovarů, a v Králíkách na akci Artex, uprostřed krásných Orlických hor. To celé ozdobené třešničkou na závěr, v podobě nočního bujarého setkání na pumpě v Hradci, s naším bývalým členem Jarouškem a částí třísesterské bandy v čele s Frantou Vránou v pruhovaných trenkách a rozvázaných botách. Šampus s jahodama nesměl chybět!


25.7. - Soustředění proběhlo zdárně a přineslo ovoce v podobě nových písní. První z nich, předělanou vykopávku Třídní učitelka, jsme zahráli v sobotu v našem oblíbeném Vesnickém klubu Vaška Koubka v Chotěmicích. Další zazní ve čtvrtek 26.7. v Malostranské besedě. Jmenuje se Lízátka, a je to vůbec první "protestsong" co Míra napsal. Tedy doufám že budeme odvážní a zahrajeme to, ještě neumíme pořádně zpaměti slova:-)

Ve fotogalerii je pár fotek ze soustředění. 


29.7. - Premiéra nových kousků se ve čtvrtek v Malostranské besedě povedla. A přestože se mi podařilo hned po třetí písničce vylít celé pivo do zásuvek a přerušit tak vystoupení na dobrých patnáct minut, a venku panovalo vedro jako kráva, atmosféra v Besedě byla skvělá!

Určité ochlazení (nejenom díky dešti) přišlo až včera, na Benátské noci. Nový areál ve Vesci vypadá pěkně, je zajímavě členitý, překrývání kapel bylo pro nás ale mínusem. O žánrovém rozptylu a výběru účinkujících by se dalo dlouze diskutovat.... Z areálu nás tak vyhnal (dle ohlasů všemi nadšeně očekávaný!?) set Walda gangu. Pocit festivalové atmosféry a pohody jsme si vyrobili až před areálem u stánku se Svijanama, kochajíce se pohledem na krásné panorama s Ještědem.  Tady je rozhovor vztahující se k Benátské, a pěkná recenze na Roztoky!

 


6.8. - Když jsme před týdnem poprvé zahráli náš protestsong (viz níže), byli jsme zvědaví jaký to bude mít dopad. Ve čtvrtek na Sázava festu se ještě nic nedělo, vystoupení proběhlo úplně v pohodě. Ale v sobotu v Kunštátu na Hradologii se začaly dít věci. Padaly hlavy! Fakt nekecám! Tedy abych to upřesnil - při poslední písničce se Ondra rozeběhnul s kytarou přes celé pódium, jak s oblibou dělává, ale měl nějak zamotaný kabel a sejmul svoji hlavu (zesilovač) z reprobedny na zem. Tentokrát to dopadlo dobře, zapojil vytrhané dráty a hrálo se dál, ale příště budeme vostřejší! 

A další věc, paní moderátorka před hraním i po něm několikrát zmínila dávnou historku z naší kroniky, kterak se podle policejního zápisu na koncertech NPSDB na pódiu souložilo. Že prý doufala že se to zase stane, a ono nic. Tak příště! :-)  


12.8. - Sobota byla dlouhá a vydařená. Keltská noc v Harrachově a festiválek v Miroticích byly super, obšírnější povídání najdete v blogu.


30.8. - Letní festivaly pomalu končí, minulý víkend jsme ve Slavkově u Brna odehráli poslední ze série koncertů Hradologie. V sobotu 1.9. nás čeká "dvoják", odpoledne Rock na valníku ve Slaném, večer se přesuneme na Rockfest do Březnice. A pak hurá do školy! :-)


3.9. - Poslední prázdninový víkend byl ve znamení punku, deště a bláta. My jsme naštěstí nezmokli, odnesly to kapely den před náma, hlavně ve Slaném na Valníku, což se odrazilo i na slabší návštěvnosti. V Březnici na Rockfestu jsme zažili vláštní pocit dejá vu, který nám způsobila kapela Volant, jelikož hrála před náma na obou akcích. Na závěr našeho setu jsme přizvali na pódium fanouška, který celou dobu pod pódiem neúnavně drhnul na kytarku vyrobenou z kusu prkna a špagátu, ať si taky užije svých pět minut slávy. Jeho radost byla odměnou všem:-) 


23.9. - Nedaleko Nového Města na Moravě, v obci Křídla, se pravidelně v září koná festiválek se stejným andělským názvem - Křídla. A protože je hodně v pohodě, díky lidem co se o něj starají i těm co na něj v hojném počtu chodí, tak jsme se i my včera na jeho perutích přenesli definitivně z léta do podzimu bezbolestně a v pohodě.
Fotky jsou ve fotogalerii.


22.10. - V pátek jsme si dali pěkný podzimní dvoják. Nejdříve jsme dorazili do Tišnova, původně avizované hraní venku před KD bylo naštěstí uvnitř. Sypmatická kapela před námi Tumpach Kvoč, s pokročile těhotnou zpěvačkou, mi místy připomínala v tom dobrém starý Nahoru po schodišti dolů band. Škoda že se lidi začali trousit až později a kapela začínala před prázdným sálem. Následoval přesun do Třebíče do Béčka. Předkapelu jsme už nestihli, ale klub byl příjemně zaplněný a lidi se rozjeli hned od prvních tónů. Já si díky nachlazení odrovnal hlasivky už v Tišnově, takže v Třebíči se mi hlas přesunul zhruba o 63 a půl oktávy směrem dolů a rozsah se smrsknul na necelý jeden tón, který pasoval jen do některých písní. Což ale nebyl důvod abych neodzpíval všechny doprovodné vokály. Zvlášť "mě se tu líbí" se mi líbilo moc! Snad to nebylo moc slyšet...;-) 


2.11. - V úterý 30.10. jsme hráli ve Vagonu opět po čase v rámci akce "Talenti a mistři". V roli talentů se tentokrát představila sympatická kapela Špuntkvaně, moc se nám líbili, určitě jsme s nimi nehráli naposled! Na nás zbyla role mistrů, speciálně Doktor se jí zhostil převelice zdatně a rozhodl se mladým předvést zač je ve Vagonu Morgan. Modří již vědí... ;-) 


30.11. - Vypadá to že fakt začala zima, a nás čeká v úterý 4.12. poslední letošní pražský koncert. A to je důvod si to pořádně užít! Takže si do klubu Futurum přivezeme nejenom chlebíčky a dobrý pití, ale hlavně skvělou kapelu z Plzně Znouzectnost! Kromě zábavné a svižné hudby mají s námi společný i dinosauří věk, takže to půjde skvěle dohromady. A taky si s nima nejspíš zahraje na kytaru náš Ondřej, aby toho nebylo málo.


10.12. - Tak jsme se pěkně rozloučili s rokem 2012. V pátek v Pardubicích v Ponorce, společně se sympatickým kytarovým duem Puzzles, a pár dní před tím v Praze ve Futuru se Znouzectností. Coby report z velmi vydařené akce poslouží email, co dostal od Oldy ze Znouze náš Ondra - ten večer improvizovaně jejich druhý kytarista - a který s dovolením cituju:

Hola chlapíku kytarový
Doufám, že jsme vám tam neudělali nějakou velkou ostudu a nenaštvali někoho ze slovutných přísedících :-)
No - i kdyby jo, tak je nám to stejně celkem jedno :-)
Bylo to celé příjemné.

Co se týká Schodiště, mám pocit, že teď funguje nejlíp, jak jsem to kdy slyšel. Že se to dostalo do stavu, kdy působí, že to tak má bejt a je to od srdce, přirozený a míň kabaret, než kdy bejvalo - kabaret je vždycky trochu šaškárna a někdy je to škoda.

Taky Pavla je živá voda. Je to hodně znát.
Mi přijde. Asi tak.

My jsme byli zase chlív, možná víc, než jindy - ale víš co? Zase je to o radosti, tak co.

Díky za proviant - snažili jsme se vás vypít a vyjíst co nejméně, ale chlebíčky byly excelentní - tam jsme možná mohli odolat víc, ale bylo by to bývalo příliš velké sebezapření :-D

Takže díky za pozvání...

A my děkujeme vám všem za celý uplynulý báječný rok 2012 a přejeme hezké Vánoce:-)


 

2013

 

9.1. -  Na facebooku je anketa našeho labelu Indies o nejlepší klip za loňský rok. Jestli se vám líbila naše Sázava nebo jiný klip a chcete hlasovat, mrkněte sem


16.1. - Tyjo tak první letošní hraní jako slušnej vodpich - Olympic + Schodiště + The Colorblinds - 20.1. v Lucerna Music Baru, v rámci akce Nedělní noc s Karlem!


10.2. - K neuvěření, ale je to tak! Letos slavíme 30 let! Tedy hlavně Doktor, 30 let za mikrofónem na pódiu s jednou kapelou, i když to jako úplně nejsme my, ale vlastně jsme to pořád my, chápete:-) 

Včera jsme odstartovali v Divadelním klubu v Poličce první z řady koncertů zaměřených na průřez celou naší historií, a pojedeme v tomto duchu celý rok. Pořádající chlapík si včerejší akci moc pochvaloval, po dlouhé době prý zase bylo plno. Nám se to taky moc líbilo - Poličko děkujeme! Kapely po nás, Nasaďte ski a Omakalamuhopotajmu jsme si už bohužel neposlechli, spěchali jsme na pumpu, tedy vlastně domů kvůli těm z nás co v neděli pracují. Na pumpách bylo vůbec včera rušno. Cetou tam jsme se na 94tém potkali s Garáží, Tony nám na wc při oklepávání vykládal o vypečeném plese, na který jedou hrát do Olomouce, jehož pořadatel prý vloni měl třeba podmínku, že návštěvníci musí být starší 40ti let. Pak do toho přišel Radim Hladík a nic neříkal. Cestou zpátky jsme se na jiné pumpě nevímkde, byla tma a řidič spal, potkali s Mikolášem Chadimou a jeho bandem leningradských kovbojů a profesorů matfyzu.
Málem bych zapomněl na Ples extrémních sportovců na Smržovce, kde jsme hráli před čtrnácti dny. Veselá parta sportovců všeho věku, se kterou se známe už taky nějakou tu dobu. Zavzpomínali jsme na první ročník plesu, který jsme měli tu čest zahájit už před osmnácti lety...


11.2. - Na facebooku máme anketu - Jaké naše staré písničky byste rádi slyšeli v rámci letošního 30 LET TOUR?


3.3. - Páteční akce v Dobříši v našem oblíbeném Kulturním domě byla vydařená. Kombinace starých vykopávek a úplných novinek, včetně čerstvého a ještě nenahraného protestsongu Lízátka, sklidila bouřlivý ohlas, který jsme po třech přídavcích neméně bujaře zapili na baru a v zákulisí. Oproti tomu včerejší hraní v Písku v Divadle Pod čarou bylo o poznání klidnější. Lidí dorazilo poskrovnu a zřejmě proto se styděli opustit stoly a bar a jít tancovat. Ale přitom reagovali a evidentně se bavili, protože přídavek si vytleskali. Při něm došlo ke zvláštní situaci - Doktor vyzval diváky, že mají poslední šanci si na naši hudbu zatancovat, že následující Dyskosong to dokonce přímo vyžaduje. A první kdo se zvednul a přemístil na parket, byl chlapík s berlema:-) Ale jinak klub to byl moc pěknej, super zvuk, příjemný lidi, takže vlastně fajn:-)


8.3. Včerejším hraním ve Vagónu - mimochodem velmi vydařeným, spolu s kapelou Vobezdud - jsme se na krátkou dobu rozloučili s naší Pájinkou, která letí do Ameriky. Bude tam mít několik vystoupení s místníma čecho-americkýma muzikantama. Do Chicaga bych jel taky, ale lyžování v Colorado Springs, co jí čeká, jí budu závidět víc:-)

Nicméně, ještě než nám odjede, čeká jí v neděli 10.3. ve Vagónu křest jejího sólového debutu, projektu se Štěpánem Smetáčkem PayaNoia, čímž vás všechny srdečně zve!


7.5. - Mírovi právě vyšla kniha - básnická sbírka Pražský charismatograf. Najdete v ní samozřejmě i texty co napsal pro Schodiště a krásné fotky Martina Poše. Ukázka je zde. Objednat je možné v nakladatelství Pistorius.


7.5. - Skončila nám dvouměsíční pauza, Pájinka se vrátila z Ameriky a my se zase vrhli do hraní. Včera jsme po roce a půl opět zavítali do Multifunkčního centra léčebny drogových a jiných závislostí v Horních Beřkovicích. Tedy ne jako pacienti ale jako umělci, i když jak jsme sami zjistili, hranice mězi muzikantem a pacientem může být velice tenká. Nám se tentokrát v Beřkovicích podařilo něco co sem tam podle slov pořadatelů stává málokdy - zaplněný sál a tančící publikum, které si dokonce vytleskalo přídavek. Opravdu jsme byli mile překvapený, bylo to za poslední dobu rozhodně nejlepší publikum! Díky Beřkovice:-)


28.5. - Před hraním v klubu U Kaštanu jsme si vyzkoušeli komorní verzi několika našich písniček, které jsme si připravili pro křest Mírovy knihy na čtvrtek v Grand Café Orient. Narazili jsme na malý problém, Doktor bude na dovolený, takže poprvé v historii bude zpívat někdo jiný než on, ale v tomhle případě to nevadí, nejde o Schodiště ale o texty. A navíc Ondra to zná zpaměti tak jako tak.


Bacha - upoutávka na náš nový klip! 


9.6. Sobotní hraní v Chomutově na městské akci Otevřeno bylo fajn, i přes pozdní hodinu našeho vystoupení bylo dost lidí kteří vydrželi a vyrobili slušnou atmosféru. Končili jsme někdy kolem druhý, takže návrat domů byl za světla. Hurá!


11.6. - Nový klip je venku! Včera měl premiéru na iDnes s krátkým povídáním zde.

 


16.6. - Tak tohle se nedá vymyslet, to se může stát jedině doopravdy! Doktor včera nepřišel na odjezd do hraní! Nebral telefon, ani nikdo z jeho rodiny. Čekali jsme třičtvrtě hodiny a pak začali vymýšlet nouzový plán. Že to odzpívá Ondra. Vyrazili jsme směr Kladno na městskou akci Kladenské dvorky a stále doufali že se stane zázrak. Ale Doktor furt telefon nezvedal. Kromě nadávání jsme se taky začali obávat jestli se mu něco nestalo. Na Kladně jsme začali vybalovat nástroje a už bylo jasný že fakt budem hrát bez Doktora. Chvíli před zvukovkou se Doktor ozval. V telefonu vypadal dost zmateně a divil se že dneska hrajeme. Rychlý sled nadávek a popisu cesty ke Kladenskému zámečku. Doktor sedá do auta. Snad stihne alespoň pár písniček na závěr. Protahujeme zvukovku, ale po nás mají hrát ještě Sto zvířat. Zvukovka skončila, takže nezbývá než začít. Najednou přibíhá ladným poklusem Doktor ve sportovním tričku a kraťasech, vybíhá schůdky na pódium, chápe se připravené kytary a s naším prvním úderem začne hrát, jakoby se nechumelilo. Kámen úlevy co z nás spadnul byl tak obrovský, že jsme mu po hraní ani moc nenadávali a byli rádi že to takhle dopadlo. Jen doufáme že se to u Doktora nestane běžným zvykem;-)


24.6. - Včerejší nedělní podvečer proběhl v komorním stylu na předzahrádce Letňanských tenisových kurtů. Pohodové hraní se super zvukem, o který se postaral Vítek Hříbal až z Třebechovic pod Orebem(!). Získali jsme nového fanouška, postaršího pána, který nás se zájmem poslouchal přes plot a po hraní si koupil CD. Upřímně překvapený, že existuje něco jako klubové kapely, které z TV ani rádia nezná. 


30.6. - Včera v Žamberku na JamRocku jsme měli na hraní pouhých třicet minut, takže playlist byl extraktem toho nejlepšího, čím se na tak krátké ploše můžeme předvést. Paradoxně v něm zbylo místo jen na dvě staré věci, všechno ostatní byly víceméně novinky. Diváci se po půlhodině mohutně dožadovali přídavku, ale jelikož jsme už i tak přetahovali o dvě minuty, měli jsme my i oni smůlu. Ale jinak festival moc pěknej, skvělé zázemí včetně bohatě vybavané šatny, studená mísa před hraním, teplá po. Škoda že jsme museli rychle mazat zpátky domů kvůli dalšímu hraní, co měl Ondra s Pájinkou a s Uširváčem na motosrazu v Peruci.


22.7. - Máme po dovolených, tak z čerstva hurá zpátky do hraní! Ve čtvrtek 18.7. jsme si v Jilemnici užili spolu se Soumrakem Rockové podvečery. Zaplněné náměstí, spousta kamarádů z nedalekých Roztok včetně "obávaných" roztockých rowdies:-) - to vše dohromady mělo za následek skvělou atmosféru, která přiměla našeho Míru zvednout se s harmonikou ze své obligátní barové stoličky už při druhé písničce, a při třetí dokonce odehrál svůj part v kleče! Nevídané. 

Den na to, v pátek 19.7., jsme po roce zavítali do Chotěmic k Vaškovi Koubkovi, do jeho Vesnického klubu. Jedna z nejpohodovějších štací opět nezklamala. Nemá cenu popisovat detaily, kdo to tam zná, ten ví:-)
No a dneska večer tradá do Malostranské besedyŠpuntkvaně + Schodiště = mejdan!


8.8. - Tak máme za sebou naše tradiční letní soustředění. Bylo poměrně plodné, čtyři nové kousky, z toho dvě starší písničky, kompletně předělané do nové svěží podoby, plus rozdělaný materiál na další věci. I společensky se soustředění vydařilo, sousedi kolem Sokolky, fotbalisti, hasiči i sokolové jsou myslím rádi, že už jsme odjeli a Roztoky u Jilemnice si zase na rok můžou odpočinout:-)

Hned druhý den po návratu ze soustředění jsme vyrazili do Plzně, na městkou akci Živá ulice odehrávající se na několika místech současně, konkrétně do našho oblíbeného Zach's Pubu, kde jsme pravda už dlouho nehráli. Akce byla skvělá, i přes úmorné vedro které panovalo i po setmění, jsme šli do hraní naplno a publikum dostalo co se do něj vešlo. Tak třeba se zase za rok v Plzni uvidíme, jak se nechal slyšet Karel Zach;-)
No a v sobotu 10.8. hurá do Harrachova na festival s nejlepším výhledem - Keltská noc, a v úterý 13.8. na Loď Tajemství v Praze na náplavce, kde bude vstup zdarma!


19.8. - Ve fotogalerii máme nějaké fotky z vydařené Keltské noci. I přes nevděčný čas (hodinu po poledni) jsme zvedli všechny lidi, kteří se v areálu nacházeli. Dokonce došlo i na přídavek s předcvičujícím Jarouškem. Ten si s náma střihnul i následující hraní na lodi Tajemství, coby záskok za Mojmíra. Opět velmi vydařený večer, podle mnohých zatím nejlepší v tomto roce. Díky všem za bezva atmosféru na obou akcích!


9.9. - Poslední letní hraní venku je za námi. Sobotní dvoják byl velmi vydařený, přestože s námi nebyla Pájinka, její záskok Honza Horváth ji za bicíma zastoupil skvěle. Odpoledne v Brandýse nad Orlicí na festiválku Mámení se o slovo ještě hlásilo léto v plné síle a pralo do nás na pódiu o stošet. Nejvíc nás uchvátily místní děti, které před pódiem vytvářely podle Doktorových pohybů skvělé taneční kreace:-)
Pak jsme se chvatně přesunuli do Chotěmic na statek Vaška Koubka, kde byla v plném produ svatba našich kamarádů Pabla a Lenky, kterým jsme jako svatební dar věnovali naše vystoupení. Bylo to divoké, bylo to krásné, prostě svatba jako řemen!
A teď už nás čekají přípravy na speciální koncert v Akropoli 17.10. - "30 let na pumpách". Scéna bude ala benzinová pumpa, tradiční místo nočního potkávání se s jinými muzikanty, z čehož vyplývá že budeme mít spoustu hostů... Nechte se překvapit! 


10.10. - V souvislosti s naším výročním koncertem jsme teď "častými" hosty v rádiích. Doktor byl nedávno v Uších Radia Beat, dále nás čeká: Vráťa v pátek 11.10. ráno od 9.00 v pořadu Rockerova rána na Radiu Beat, a pak hned ten večer od 23.00 v Nočním proudu ČRo Regina. V úterý 15.10. od 20.00 bude Ondřej ve Zpovědnici, a 29.10. od 19.00 Pájinka  v Kalumetu strýčka indiána, oba na Beatu.

Když jsme u toho Beatu, Vojta Lindaur napsal ve věstníku Beatová rozhledna...
30 let Schodiště jsem zde připomínal nedávno v souvislosti v Martinem Krajíčkem. Nechce se mi tahat další historky z dávnověku (i když ten zátah v lesní hospodě Za větrem přinesl mnoho komických okamžiků a taky slušný malér: dokonce jsem po létech ve svém spise objevil "dobráka", který neváhal informovat). Chtěl bych se spíš zmínit o asi nejpodstatnějším rozkolu v tehdy ještě Nahoru po schodišti dolů Bandu, kde proti sobě stály dvě koncepce. Marek Brodský chtěl kapelu udržovat tak trochu metanovou, hrát si pro radost - byť třeba trochu falešně, ostatní a mezi nimi i Vráťa chtěli konečně vybudovat profesionální band, což také - už bez Marka - provedli. Jako vždycky to přineslo něco dobrého, jako vždycky to znamenalo určité ochuzení. Pravda ovšem je, že další vývoj dal za pravdu spíš těm druhým - možná taky proto Schodiště přežilo těch třicet let.


13.10. - Důležité info! Vzhledem k tomu že v Akropoli se musí končit nejdéle ve 22.00, začne se hrát už v 18.30!

Další potvrzený host výročního koncertu a milé překvapení - Jarda Svoboda z kapely Traband si přijde zazpívat Sázavu! Dále se s námi na pódiu objeví Honza Kalina ze Sto zvířat, Vašek Koubek s harmonikou, Vláďa Merta s kytarou, kluci z Vítkova kvarteta jakožto naši souputníci z dávných dob, a další se rýsují.


18.10. - Tak tahle zastávka na pumpě byla vydatná! Ještě se celý chvěji! :-) Sešlost to byla náramná, narvaná Akropole i šatna, spousta kamarádů z dob dávných i současných. Jarda Svoboda skvěle zazpíval Sázavu, Vašek Koubek navodil atmosféru hospody, a Vláďa Merta, poté co jsme si spolu zahráli jeho krásnou píseň Chtít chytit vítr, nám předvedl pořádný senior punk. A jak říká - "Nevěř nikomu nad 64!"

Kromě hostů a návštěvníků si zaslouží velký dík i ti, kdo stáli v pozadí celé akce. Finančně nás podpořil Aleš SC Metal, scénu vyrobili Filip mac Praha a Masťa PROREKLAM.CZ. Takže kluci díky!
Celý koncert se nahrával na dvě kamery, SD kartu se záznamem z té jedné pohyblivé kamery jsem někam pečlivě uložil, ale nevím kam, a tu statickou, co zabírala ze stativu celé pódium, jsem na začátku špatně zapnul, takže nenahrála nic. Tím pádem se dojmy z tohoto koncertu budou šířit pouze ústním podáním a časem se tak z něho stane legenda. Ale fotky budou, nebojte:-) 


20.10. - V Hudební knihovně je pěkný report z Akropole a spousta fotek. Brzy bude i video, něco se přece jenom natočilo!  


29.12. - Šňůra koncertů 30 LET NA PUMPÁCH je za námi, bylo to krásné, děkujeme všem kdo nás poctili svojí návštěvou, za vždy skvělou atmosféru!
 Schodiště - 30 let na pumpách

Jak to celé probíhalo, jsem dal dohromady za pomoci Ondřeje, který si víc pamatuje... 
Rychnov 18.10klub Bažina - krásnej koncert, super zvuk, péče pořadatelů (řízky), fajn lidi (Jablonecký máničky), starosta, kterej byl zároveň uvaděč (pokládal soutěžní otázky). Svitavy 25.10.klub Tyjátr, málo lidí, ale super novej klub, půvabný vesnický Strunkovice 26.10. s velkým sálem a tančícím starostou v popředí, kterému tam přišli místní na narozeniny (tlačenka). To obojí s Jakubem za bubny, jelikož Pájinka nemohla. Trutnov 2.11.klub Kabinet byl parádní, sice náš zvukař Přemek bojoval s tím jejich punkovým vybavením, ale péče skvělá, klub živej, našlapanej, Cihla o přestávce uražen trutnovskou opileckou legendou zvanou Otrok, která byla následně vyloučena z přepravy, což se prý stává pokaždé. Je fakt, že jeho tanec v soustředných kruzích stále blíže pódiu by v druhé půlce možná vyvrcholil na pódiu:-) Kolín MSD 16.11., Večer v rytmu ska, 100 Zvířat a Sek jsi bombónky, vtipnej Honza Kalina, uzená vepřová kýta a spousta rumu. Sedlčany 4.12.Klub nezávislé kultury, lidí poskrovnu ale o to byli nadšenější, místní kulturní věrozvěst Mikuláš Radosta pořádá akce pro vlastní potěšení, nehledě na komerční dopady.
Poslední dva koncerty, Praha Vagon 12.12. (spolu s Čí je to vina) a Pardubice Žlutý pes 28.12. (s Duklou Vozovna - kluci díky za pozvání!), byly ve znamení loučení s Pájou, která od nás odchází. Snad jako reakce na tento fakt, oba koncerty provázelo spousta různých zádrhelů, přestože samotné hraní bylo skvělé a nadšeně přijaté. Ve Vagonu mě díky chřipce odešly hlasivky a posléze i basový zesilovač, Doktorovi kytara. V Pardubicích jsme byli poprvé během šňůry bez zvukaře Martina Černého, a to se nám vymstilo. Místní zvukař si se zvukem absolutně nerozumněl. Půjčené bicí se Páje během hraní rozpadaly pod rukama, a nehrající Mojmír, který zapomněl klarinet doma, byla jenom taková humorná perlička tohoto posledního večera. V písni V Praze 7, kde by klarinetové sólo dost chybělo, se objevila záchrana v podobě dvou slečen, které si přišly na pódium zatancovat, takže nikomu nic nechybělo:-) 


Mějte se krásně v tom novém roce, užívejte hudby a zábavy, mějte nás nadále rádi, my se budeme mít taky rádi a uvidíme se na jaře!

 


 

2014

 

 

17.2. - Sice teď nehrajeme, máme zimní pauzu, ale to neznamená že my sami si nehrajeme. Alespoň já tedy si hraju s dětma :-)


7.4. - Konečně jsme se probrali po pauze! Dnes proběhla první zkouška, většina z nás si po krátkém tápání vzpomněla na jaký nástroj hraje, a dokonce jsme dali do kupy novou píseň, co jsme vlastně stvořili už v loni. Na Velikonoční neděli 20.4. s ní doufám vyrukujeme v Roztokách u Jilemnice

 


24.4. - Návrat na pódia po pauze proběhl v plné parádě. Současně to byl návrat Schodiště v opět ryze mužské sestavě. Startovací vystoupení se odehrálo na Velikonoční neděli v našich téměř domovských Roztokách u Jilemnice. Premiérově zde zazněla novinka 7. září a podle ohlasů to vypadá, že nám v repertoáru brzy zlidoví. Po hraní probíhalo bujaré veselí v místním undergroundovém baru, kde mladší členové souboru tropili nepřístojnosti, čímž si rozhněvali naše kamarády místní hasiče natolik, že vznesli stížnost na jejich chování adresovanou nám starším. Stížnost byla přijata a proto bych rád našim mladým vyslovil veřejnou pochvalu, že nesou prapor hrdě dál. Jaký prapor a kam ho nesou už legenda nepraví.

Včera ve Vagonu se hraní neslo ve znamení kytar. Začalo to tím, že Ondřej zapomněl celou svoji kabeláž ve zkušebně a musel se pro ní vracet. Pak během koncertu trhal jednu strunu za druhou, na obou kytarách, a když zrovna neměnil struny, spravoval rachtající kabely. Kutil jeden. Jsem zvědavej co si vymyslí příště:-)


 

24.5. - Basák Willi ze Sto zvířat provozuje kutnohorský klub Česká 1, a dělá to moc dobře. Včera jsme se o tom mohli sami přesvědčit. Pěkně se o nás staral, byl zábavný a pohostinný, takže večer v klubu byl moc fajn. Zábavný byl i vysmátý chlapík, co bral Doktorovi neustále playlisty a upíjel pití. Po hraní jsme poseděli a popili s místními, což mělo za následek klasický paradox - čím blíž ku Praze hrajeme, tím později se vracíme. Tentokrát už křičeli ptáci, když sme vykládali ve Stodůlkách nástrojovku. Hádejte v kolik to bylo... ;-) Jo a nemáte někdo fotky? Pošlete, budeme rádi!


1.6. - Včera v Chomutově v Hřebíkárně, na příjemném festiválku Otevřeno, s náma zaskakoval za Jakuba na bicí Honza Horváth. Hrál s náma už loni 7. září na dvojáku v Brandýse a v Chotěmicích. V den, kdy Pájinka poprvé s náma nemohla hrát kvůli své PayaNoie, díky které na konci roku od nás odešla. Naše nová písnička se jmenuje 7. září a zpívá se v ní - "Sedmýho září, konec v kalendáři..." - jako že se toho dne stalo něco zásadního, finýto nazdar nebo tak něco. Ale ta písnička vznikla už před tím v létě na soustředění, takže  v tom asi jako nějaký souvislosti nehledejte. Ostatně, na konci tý pecky se pak zpívá - "Sedmýho září, normální den...", takže co jako, že jo.

A s Honzou jsme cestou domů na pumpě objevili rum v kelímku. Tomu se nedalo odolat!


9.6. - Pivobraní na Žižkově na Parukářce se v sobotu 7.6. povedlo výborně, sluníčko se těsně před naším hraním schovalo za stromy, takže na pódiu přestala být výhěň a dalo se tam vydžet. Svátek vykouzlil super zvuk, hrálo to krásně a lidi se od stánků s pivama postupně přesunuli k pódiu a užívali si s náma.


15.6. - Tenhle víkend byl opravdu hustopestrej. V pátek v Táboře na letišti se konala výroční párty našich kamarádů a sponzorů, respektive jejich firmy SC Metal. Vítr foukal, pivo teklo proudem, po nás hrála Mňága a já tam jen tak mezi řečí zapomněl za pódiem basu. Když se k tomu přičetly další věci co se ještě ten večer udály (Svátkovy lapálie), byl z toho ukázkový pátek třináctého. Více se dočtete v blogu.

V sobotu jsme si dali dvoják, nejdřív Dobruška Fest a pak fastival Vamberák. Obě akce byly super. V Dobrušce byly nejlepší děti tančící celý náš koncert pod pódiem a jako vždy skvělej Baumaxa hrající před náma. Do Vamberka jsme přijeli docela rozjetý, rychlé přivítání s právě dohravšími Krausberry a Pájinkou, která s nima ten večer bubnovala, a pak hned na pódium. Po ultrarychlý zvukovce jsme se na to bez otálení vrhli a zastavili se až o půlnoci. Celej set byl jak odbržděná tatrovka v kopci u Mohelnice, hnalo a valilo se to dopředu a nešlo to zastavit. K neudržení byla i jedna vlající sotvastojící a neustále se na pódium sápající pani. Po několika neúspěšných pokusech pokácet nám nástroje a techniku byla někam odvlečena. Díky moc pořadatelce Zuzce a vůbec všem lidem, bylo to skvělý! A to jak ve Vamberku tak i v Dobrušce.


28.6. - Jednou člověk nemůže, tak si zaučí záskoka, aby kapela mohla jet hrát do Rožnova beze mě, a oni si to odehrajou jakoby se nechumelilo, a ještě se to všem snad líbilo nebo co. Dokonce se u toho fotili a sami napsali i report. Já tady taky nemusim bejt, tyjo... ;)

Report od Ondřeje:
Vyrážet na otočku z Prahy do Rožnova v pátek na konci školního roku, to je „schodištěhodná“ šílenost. Prozřetelně jsme se na Čerňáku sešli už lehce po poledni a vystartovali na tu pouť horem přes Hradec. Jak jsme se záhy dozvěděli, z D1 se stalo parkoviště, takže dobře, že tak. Bylo by na přesdržku, kdyby to po té štrece na Valašsku stálo za houby. Naštěstí byl pravdou opak. Kromě modrého nebe, kvalitního zvukařského arzenálu a genia loci nás ihned po příjezdu s až dojemnou péčí uvítaly holky z TKA, Lenka s Romčou, co se v Rožnově starají o kulturu minimálně od minulého století. Slivovička na úvod, basa Plzní a hned se nám šlo zvučit lehčeji. Náměstí se zlehka zaplnilo zvědavci, po uvítací řeči sympatické paní starostky jsme na to vlítli a lidi s námi… a taky Pablo u basy. I bez kapelníka jsme to zvládli důstojně až krásně, s malou pauzou uprostřed a rekordním prodejem CDS, jakož i triček. Vráťa svého svěřence zaučil tedy opravdu svědomitě, ten se za to po koncertě na pódiu pověsil (viz foto). 
Disko, Pytlíky, gyros, další švestičky… a cesta domů uběhla tak nějak rychleji… Ať žije Valašsko, škoda, že není třeba u Dobříše!

       


 

20.7. - Včerejší cesta do hraní byla náročná, ale ve finále krásná. Jeseníky jsou daleko, cesta v úmorném vedru se vlekla, ale když už tam přijedete, tak se jen kocháte, je tam krásně. Navíc Branná fest je jedna z těch malých ale příjemných akcí, kde není žádný stres a honění s časem. Fajnový kapely, před náma Burani z New Jersey hráli nadupanou směs skáčka, punku a reggae, po nás Kauflant, ve kterých jsme slyšeli ranné UJD, ale trochu ostřejší. Fajn večer. 

A příští víkend, sobota 26.7. - legendární Chotěmický klub Vaška Koubka, tentokrát s Pablem na basu, je na co se těšit!


1.8. - Report z Chotěmic od Ondřeje:

Tradiční chotěmická vaškokoubkovská štace představuje každoročně vrchol koncertní sezóny Schodiště. Letos nastaly dvě změny. Méně zásadní - hrálo se v sobotu místo pátku, zásadnější - chyběl kapelník, válící si toho času špeky (svaly!) na nepřeložitelné zahraniční dovolené. Takže na basu opět zaskakoval Pablo, Vráťou důsledně připravený, pohybově naočkovaný a tak. Ve finále to byl stejně skvělý mejdan jako vždycky. Při Diskosongu měl ruce nahoře fakt úplně každej kromě nás, co musíme hrát. Výbornej zvuk zpod rukou Svátka, ukázněnej výkon a tlak, hvězdy na nebi, čerstvej vzduch, skandální hlášky... prostě jsme se všichni snažili, abychom to tátovi nezkazili, když s námi nemohl jet. Jakmile je ovšem fotr na dovče, děcka se víc zvrhnou. Užil si to zejména Cihla, který do Chotěmic dorazil už v pátek skouknout 5P Luboše Pospíšila (přijel dokonce dřív než kapela) + slavit šedesáté narozeniny ex-naší Pájinky. Propil se až do sobotního koncertu Schodiště - viz foto. Důrazně vyžadoval opakované politovávání a v půlce koncertu byl dokonce představen, čímž se znovu dostal do varu a končili jsme v neděli. To já jsem aspoň chvíli spal (ale ne moc). Doktor všechno snědl a vypil načež druhý den stejně jako ten první ujeli s Romankou na kole minimálně stovku. Jakub a Pablo, ti se také dožili svítání. Sláva Mírovi, Mojmírovi a Liborovi (náš obětavý řidič), kteří v noci dovezli do Prahy nejen sebe, ale i nástrojovku. Tak zas za rok.


 

12.8. - Bystrý Býk Babyka Bydžov... nebo tak nějak. Nový Bydžov. My tam byli. V sobotu na pouťové veselici. Takže bylo veselo. Hrálo se na zahradě místního kulturního stánku Mekka, který potřebuje nutně rekonstrukci, a aby na to město dostalo dotaci, musí se celý ten historický barák oplácat polystyrenem. Včetně mramorových sloupů. No, alespoň to zůstane zakonzervovaný pro příští, doufejme rozumnější generace.

Včerejší akce na náplavce v Bajkazylu se málem nekonala, protože skoro celý den pršelo a předpovědi na večer se dost různily. Ale my se nezalekli a rozhodli se nic nerušit. Odměnou nám byla téměř vymetená večerní obloha a narvaná náplavka. Mojmír si užil až druhou půlku koncertu, protože zaspal... O to rychleji hrál když dorazil. Po hraní, když jsme balili nástroje, přišel k Ondřejovi motajícímu  svoje kabely chlapík ruské národnosti a anglicky se nabídnul, že mu je pomůže smotat, že mu ukáže lepší "russian way" jak to motat. Tak to úhledně a odborně namotal přes loket a konce pečlivě zavázal. Ondra poděkoval, usmál se, a když chlapík odešel, rychle je zase rozmotal a vyrobil z nich opět to svoje klubko hadů se slovy, "já ti dám, rašn vej!".


6.9. - Ve čtvrtek 4.9. jsme si zahráli na naší poslední letní open air akci, v Kolíně na náměstí, v rámci divadelního festivalu Gasparáda. Venkovní sezení, kelímkový pivko a grilovaný klobásy, s tím se na nějakou dobu rozloučíme, léto pápá...


21.9. - Slatina nad Zdobnicí, malá vesnice v podhůří Orlických hor, s hospodou a přilehlým sálem. Člověk by tady čekal obyčejnou zábavovou tancovačku nebo diskotéku. Místní nadšenci to ale vedou jinak. Tomu sálu říkají Black Rock a zvou si sem samý klubový kapely. Jako třeba včera v rámci festiválku Hajcuk. Lidi tu na akce docela chodí a tak to funguje. V jiných krajích věc nevídaná. Držíme palce ať jim to vydží! Pár fotek zde.


 

25.9. - Menší prostor pro hraní, než je v kladenském klubu Dundee Jam, jsme nikde jinde nezažili. Ale hrajeme tu pravidelně a rádi. Má to svoji atmosféru a svůj ksicht. K tomu patří i to, že lidi se zvednou na tanec až když ohlásíme poslední písničku. Na druhou stranu je pravda, že v tom malém prostoru mezi stolkama a židličkama moc místa na tanec není. Domlouvali jsme se po hraní s majitelem Zdendou Bečkou, že příště to zkusíme částečně na stojáka. Tak uvidíme;-) 


13.10. - Letní open air akce jsou v tahu, ale i na podzim se může venkovní hraní vydařit, jako třeba teď v sobotu v Pardubicích na městských slavnostech. 
Po koncertě za náma přišel hubenej chlapík s mastnýma vlasama, že se mu nejvíc líbila ta o těch mrtvolách Čerrný ptáci a i jiný písně že ho dost zaujaly. Vyklubal se z něj funebrák, kterýho práce baví a vykládal historky z funusů a piteven. Máme asi novýho fanouška.
Hlavně tedy dorazili i naši kamarádi, který jsme dlouho neviděli a přivedli svoje potomstvo, z čehož máme radost, protože nám vychovávají novou posluchačskou generaci.

Schodiště - Pardubice Schodiště - Pardubice Schodiště - Pardubice


15.10. - Právě jsme se vrátili z blázince. Pustili nás domů úplně v pohodě, takže jsme asi v pořádku, ale museli jsme slíbit, že přijedeme zase. Multifunkční centrum psychiatrické léčebny v Horních Beřkovicích. Alkoholici, drogově závislí a tak. Od obyčejnýho muzikanta skoro k nerozeznání. Byli jsme tu už po třetí. Místní holky přišly za náma do šatny a chtěly podpisy. Pak si je nahlas četly - "Míca, Máťa, Ofel... hm, máte hezký jména!"... 
V blázinci je príma. A v místní hospodě po hraní taky, luxusní utopencí, hermelíny a nakládaná niva s olivama a cibulí! Mmmmm!


20.10. - Sobotní hraní v Novopackých sklepích bylo velmi vydařené. Příjemné místo, výborná kuchyně, mezi návštěvníky bylo spousta kamarádů z nedalekých Roztok, takže následovala družba..., prostě veselo! 


2.11. - Včerejší den jsme skoro celý strávili v dodávce. Nejdřív cestou do Hranic na Moravě, kde jsme hráli v Zámeckém klubu. Moc příjemné, pro nás zatím nepoznané místo. Přestože ten prostor vypadal díky kamenné klenbě jako zvukově problémový a místo aparatury jsme viděli jen dvě malé bedýnky, tak obavy byly zbytečné. Pódium bylo dobře odhlučněné a ty malé bedýnky (Nexo) hrály skvěle. Výborné publikum, které sice nebylo v nijak hojném počtu, ale všichni tancovali hned od začátku a atmosféra byla jak v narvaném sále. Pak další cestování, dvěstě kilometrový přesun v mlze do Třebíče. Cesta byla zpestřená historkou na pumpě s masovou koulí a bramborovým salátem. Na vyžádání převyprávím;-) Do Béčka jsme dorazili kolem půlnoci, kde už nás očekávalo nažhavený publikum. Tady už to se zvukem tak slavný nebylo, ale lidem to evidentně nevadilo a šli do nás naplno a my do nich. Jedna slečna párkrát dala stagediving zakončený na rameni svého chlapce. To její vyšpulený pozadí se nám moc líbilo. Moje achylovka natažená při sestupu z pódia před přídavkama už tak zábavná nebyla. A pak samozřejmě piváky, panáky na baru a tradá domů. Monstr salátová obžíračka nad ránem na dálnici v Melikaně a v sedum jsme byli doma jak na koni. Ať žije rokenrol!
obrazek 4 obrázek 5 obrázek 3

 


 

18.11. Pardubický klub Ponorka je v rekonstrukci a tak se teď hraje v náhradním prostoru v restauraci U starého slona. Předem jsme byli varovaný, že prostor to není ideální, že na hlasitý živý hraní je to přímo nevhodný a že se zvukem tam jsou problémy. Všechno to byla pravda, jak jsme po příjezdu sami zjistili, ale když se povede publikum, vyváží to všechny ostatní nedostatky. A že se to v sobotu povedlo!


24.11. - V sobotu jsme hráli po roce a půl opět v Poličce v Divadelním klubu. Máme to tu rádi, fajnový místo a fajn lidi. Po hraní výborná večeře naservírovaná až do šatny. Po nás hrála místní parta Omakalamuhopotajmu, kde hraje šéfík klubu na pozoun (!). Chytře vymyšlená a vtipná směs punku HC funky crossoveru a já nevím čeho ještě. Cestou domů pak lehký dovádění na pumpě, jak malý kluci. Jó ty pumpy...

P1070565 P1070567 P1070571


8.12. - Tento víkend se nesl v duchu Vánočních trhů. V sobotu v Olomouci a v neděli v Opavě. Cestu do Olomouce si část souboru střihla vlakmo Regio Jetem. Zážitek naprosto skvělej, pivo, stewardky, sushi... paráda! Počasí bylo jakž takž, nemrzlo a nefoukalo, takže se dalo na pódiu vydžet, díky tepelným zářičům a svařákům. Lidí bylo hafo, v Olomouci jsme se totálně vyprodali s cédéčkama, takže honem objednat další! Noční putování za zábavou po Olomouckých hospodách a klubech bylo veselé. V androšské Ponorce, kde se kdysi Jaromír s Rudovousem úspěšně po svém vystoupení propili nonstop do následujícího večera a museli tam zahrát ještě jednou, dočkal pokárání od místního barda Cipíse - "Cože, Vánoční trhy? Jaromíre, ale to je přeci komerce!". Ve Vertigu jsme se pak zase dozvěděli od místních děvčat, která prý v Praze už byla několikrát a tudíž všechno vědí, že Praha je jenom malé historické centrum, kde jsou ty památky a kanceláře a to je obklopené dokola obrovským sídlištěm, kde ti Pražáci žijí. Tak to je. Prostě bylo veselo:-) Pár rozmazaných fotek je tady.

A Jakubovi se chvíli po tom co jsme v Opavě dohráli, narodila doma další dcera:-) Huráááá!


 

22.12. - Tak jsme se rozloučili s letošní koncertní sezónou, 10.12. ve Vagounu a to hezky od podlahy. Jakub zapíjel dceru a my samozřejmě s ním, takže bylo veselo. Fanouškovský report z hraní je zde a skvělé fotky od Kačky tady.

Následně jsme se rozloučili ještě privátně u piva v naší oblíbený muzikantský hospodě U prince Miroslava. Uvidíme se příští rok, mějte se do tý doby báječně, šťastný a veselý a tak vůbec. Ahoj!

Schodiště - U prince Miroslava


 

 

2015

 

16.2. - Novou koncertní sezónu jsme úspěšně zahájili! Ve čtvrtek 12.2. v Praze U kaštanu a v sobotu 14.2. v Aši. Obě hraní proběhly úspěšně, Kaštan je příjemné místo s domáckou atmosférou, v Aši jsme hráli v rámci akce Ašská noc v restauraci U tří Lipanů, která není na hlasitou živou muziku úplně ideální, takže zvukově to byl trochu boj, ale jinak to bylo fajn. 

U Kaštanu jsme vypili Mírovi jeho vyplachovadlo na dásně, Alpu neboli Francův nápoj, v Aši zase Doktorovu domácí jablkovici. Kvalitativní posun byl znatelný. Doufáme, že započatý vzestupný trend bude pokračovat:-)


 

23.3. - První jarní den, sobotu 21.3., jsme oslavili hraním v klubu Kabinet v Trutnově. Ani jsme nečekali že to bude taková vydařená akce. O místní aparatuře jsme už od minule věděli, že má svoje nejlepší časy za sebou, ale našemu zvukařovi Svátkovi se podařilo dostat z aparatury maximum a zvuk byl fakt skvělej, jak na pódiu tak do lidí, a ty si to s náma užívali. 

Jo a náš dopravce Libor konečně odmontoval ze svojí dodávky zavěšenou, léta nepoužívanou televizi, o kterou si pravidelně někdo z nás při nastupování rozbíjel hlavu. Namísto toho je tam teď elegantní zaklápěcí monitor čínské výroby. Už se těšíme, až si to jednou třeba pustíme, až bude chuť se cestou dívat, a na první pumpě ten vyklopenej display někdo hlavou ulomí :-)


 

25.4. - Minulý pátek jsme si zahráli jako hosti na křtu nového CD kapely Medvěd 009 v MSD Kolín. S bubeníkem Kiskou jsme zavzpomínali na starý časy, kdy nám s Divokým Billem jezdili jako předkapela. 
Včera jsme byli pro změnu hosty na společenském večeru firmy Preciosa v Kamenickém Šenově. Když jsme viděli ten nachystaný sál s rautem a večerní róby, měli jsme trochu obavy, aby to nedopadlo jako kdysi na srazu Aerovkářů, kam si nás objednali, netuše co vlastně hrajeme a vypoklonkovali nás ještě před začátkem, kvůli kraválu co jsme spustili při zvukové zkoušce. Tady to dopadlo líp, ti pro který to byl kravál šli hodovat a ti co byli znalí, trsali pod pódiem.
Cestou zpátky jsme si nemohli nechat ujít místní přírodní skvost, Panskou skálu - čedičové varhany známé hlavně z jedné pohádky. Sice už měli zavřeno, ale objeli jsme závoru po chodníku (pššššt!) až na parkoviště a potkali tam někoho, na koho tam za denního provozu jen tak nenarazíte!
Na co asi myslí Krasomila...Fanoušci shání naše CD.Šťastný majitel CD.


3.5. - Na prvního máje jsme si střihli první letošní open air akci, Májové slavnosti ve Cvikově. Byli jsme bez Cihly, který z pracovních důvodů nemohl, takže jsme se my ostatní museli o to víc snažit, aby absence saxofonu nebyla tolik znát. Třeba Ondra přerval během hraní tři struny. Doktor pro změnu předvedl krásný výpadek textu. Při Pudu a skočím z Bezdězu, v pasáži kdy si rozepíná košili a ukazuje nahou hruď, si na poslední chvíli vzpomněl, že to nemůže udělat, protože měl kvůli večernímu chladnu pod košilí ještě tričko. A protože nemohl udělat to, na co byl zvyklý, nenaskočil mu v hlavě text. Krásná ukázka Pavlovova reflexu. Nedostal navyklý podnět - nezačal slintat. Tedy zpívat;-) 


11.5. - Sváteční pátek 8.5. jsme měli v kalendáři uvedenou bezejmennou akci, aby nedošlo k vyzrazení. Hráli jsme totiž na svatbě v Chotěmicích u Vaška Koubka na statku, kde se svatbám nějak daří. Už jsme tam hráli na dvou, v loni to byli kamarádi a spolumuzikanti Pablo s Lenkou, tentokrát schodišťovský fanoušci Venca a Káťa. Svatební manažer Vojta i všichni ostatní se o nás krásně starali, takže se hrálo parádně, i když ke konci trochu sprchlo a něco nám zmoklo. Mě třeba půlka krku u basy během hraní, tak lidi volali ať hraju na tu suchou půlku. Ale to pršelo novomanželům štěstí, nebo co, takže to neva. A taky ještě volali "včera sem potkala, Karla Klapundu, a on mi...", při zvukový zkoušce asi 40x dokola. Jo a nesmím zapomenout na kapelu co hrála před náma. Zábavová kapela Na šikmé ploše, v jejichž případě slovo zábavová vůbec nemá nijak hanlivý nádech. Fakt nás bavilo všechno co hráli i jak to hráli. Směska popu, rocku, funku, soulu, jazzu. Ideální na mejdany, kde chcete slyšet samý skvělý fláky a nechcete je mít reprodukovaně, ale hezky pěkně od podlahy na živo.
Chotemice 1 Chotemice 2 Chotemice 3 Chotemice 4 Chotemice 5 Chotemice 6


18.5. - Jak jsem posledně psal o tom, že nám něco zmoklo, tak jsme ještě nevěděli co všechno a jak moc. To jsme zjistili až minulou středu ve Vagonu. Odnesla to Mírova harmonika, potažmo akordeon. Některý tóny se posunuly až o půl tónu vedle. Takže občas to neladilo. Ale jinak se Vagon povedl skvěle, přišla se na nás podívat naše ex-drummerka Pájinka a tančila a zpívala v kotli jako o život. Mimo to se na nás přišla podívat taky Nina Vališová, vokalistka prapůvodní sestavy NPSDB. Byla nadšená a my taky. Ten čas letí...

Schodiště - Vagon - foto Veronika Králíková Schodiště - Vagon - foto Veronika Králíková Schodiště - Vagon - foto Veronika Králíková Schodiště - Vagon - foto Veronika Králíková Schodiště - Vagon - foto Veronika Králíková 
Schodiště - Vagon - foto Veronika Králíková Schodiště - Vagon - foto Veronika Králíková Schodiště - Vagon - foto Veronika Králíková Schodiště - Vagon - foto Veronika Králíková Schodiště - Vagon - foto Veronika Králíková 
Ještě než si Míra odnesl nástroj do opravy, museli jsme v pátek odehrát venkovní akci u hotýlku na Zbraslavi, kde se ke stávajícímu rozladění přidal večerní chlad a dílo bylo dokonáno. Když při motorkářský pecce Maha maha, kterou Doktor uvedl jako drsnou píseň, zaduly všechny dechy dohromady, bylo to opravdu drsný. Maha maha!


5.6. - Minulý pátek 29.5. jsme zakončili klubovou sezónu v klubu Bastion v Jaroměři, který se nachází v zajímavém historickém areálu pevnosti Josefov. A protože se pořadateli akce líbila, domluvili jsme další hraní na podzim společně s Muchou.
Teď už nás čekají samá venkovní hraní, hurá! Dnes to budou městské slavnosti v Chrastavě. Odtud pochází bubeník Honza Horváth, který s námi už párkrát na bicí zaskakoval. No a teď si nás "vypůjčil" na tuhle akci, chce se asi doma pořádně blejsknout;-)


10.6. - Naše motorkářská písnička "Maha maha" dostala nový rozměr, díky našemu sobotnímu zážitku. Když jsme se přesouvali z Konstantinových lázní, z festiválku U pramene do Prahy na Sousedský festival, pomáhali jsme dvěma motorkářům po nehodě. Na silnici byl totiž skoro kilometr dlouhý šlinc od oleje, patrně z traktoru, který jsme pak viděli ve vesnici o kus dál. V krátké době se tam vyváleli tři motorkáři, jeden zvládnul mašinu postavit a odjet, ti další dva ale na tom byli hůř. Motorky rozbitý ve škarpě, oni pěkně sedřený do krve a otřesený. Pomohli jsme jim mašiny vytáhnout a jednomu i naložit na dodávku co si pro něho přijela. Zavolali jsme hasičům, ať to přijedou zlikvidovat a cestou o kus dál jsme je potkali jak se hnali na místo. Takže motorkářové, dávejte bacha, nikdy nevíte do čeho vjedete.


22.6. - Jména náměstí bývají někdy trochu stereotypní. Minulou sobotu 13.6. jsme hráli v Ledči nad Sázavou na Husově náměstí - foto. Tuhle sobotu 20.6. jsme hráli v Berouně, taky na Husově náměstí - foto. Rozdíl byl jenom v tom, že v Ledči pršelo. Tedy jenom první dvě písničky. Ale lidi tancovali i s deštníkama. Hlavně jeden postarší pankáč, co se snažil vydráždit sekuriťáky přísně střežící zábrany před pódiem. Docela se mu to dařilo, málem ty zábrany přeskočil. V Berouně žádný zábrany nebyly, tak nikdo nic nehlídal. Akorát my hlídali čas, protože sme se pak přesouvali do Dobrušky na festiválek, kde jsme hráli až od půl noci. Vydařená akce, ale návrat domů klasicky až nad ránem.

No a ve čtvrtek 25.6. vyrážíme do Roztok u Jilemnice na naše slavné kapelové soustředění!


 

4.7. - Srazy motorkářů bývají vždycky veselé akce. Ten včerejší ve Lhotce u Mělníka byl o to zvláštnější, že to byl Sraz PAVů a ostatních přívěsných vozíků za motocykl. Bylo veselo a my si poprvé vyzkoušeli fungl novou pecku Víla.


 

23.7. - Včerejší hraní na Mělníce, v rámci Mělnického kulturního léta, bylo opravdu horké. Publikum sice dorazilo, ale všichni spíše posedávali zmožení vedrem. První tanečníci se zvedli až v závěru vystoupení, kdy se s příchodem tmy konečně trochu ochladilo, a najednou všichni ožili a nechtěli nás pustit z pódia, takže jsme třikrát přidávali. A kašna za pódiem byla docela fajn osvěžení, asi si to dáme do smlouvy jako stálý požadavek.


 

5.8. - Zapsal Ondra:
Kapelník odjel na dovolenou a zanechal kapelu koncertům napospas. U basy stejně jako vloni touto dobou precizně zaskočil Pablo. Nejprve 25.7. na festiválku na Dobříši u milé, věrné Jindřišky Kastnerové. Dostali jsme asi nejprostornější šatnu v historii kapely, došlo i na sport, v brance stál Doktor, jako touš posloužilo víčko od kafe, ze zajištěné obrany do rychlých brejků... vlastně podobně jako vzápětí na koncertě. Dobříšané projevili výtečnou znalost repertoáru, Schodiště jako zlatý hřeb fesťáku, tak se nám to líbí. Část pokoncertního rozhovoru u piva s naším kamarádem Pájou Junkem:
"Vy jste vyhodili Vráťu?"
"Ne, on je v Egyptě."
"On tam hraje?"
"Jo, s dětma." 

No a v sobotu 1.8. ChotěmiceVesnický klub, pro mnohé z nás srdeční záležitost a pobyt na celý víkend (v pátek den před Schodištěm vždy hrají personálně provázaní 5P Luboše Pospíšila). Takovej les rukou při Diskosongu jsme dlouho nezažili, takovej mejdan tu dlouho nebyl. Kupříkladu já jsem drhnul ještě v jedenáct dopoledne na kytaru u ohně Na chvíli ven pro přítomné příznivce (hrali jsme jim v květnu v Chotěmicích na svatbě), kteří mě bez toho nechtěli pustit domů. No, prostě Chotěmice, Vašek Koubek, Sabča, Emča a dalších sto lidí. S každým z nich bych šel rád na pivo... Tak zas za rok, páá páá :)


22.8. - Minulý týden si na pražské náplavce na lodi Avoid Gallery s námi zahrál na klarinet náš bývalý kumpán Jaroušek, protože Mojmír byl na dovolené. Bylo to hodně vydařené, dokonce se nám podařilo loď rozhoupat.

Včera jsme si zahráli v Turnově před KC Střelnice. Opět bez Mojmíra, který je teď pro změnu pryč s Rudovousem. Mezi posluchači a tanečníky dominovaly děti z nedalekého tábora Vazovec. Udělaly slušný kotel a výbornou atmosféru. Takže po hraní následovalo dlouhé rozdávání samolepek a podepisování končetin a triček. Dokonce jsme se podepisovali i na spící mimino!
IMAG0503 IMAG0506


31.8. - V pátek 28.8. jsme hráli pozdě v noci na hodně vydařené akci, Mezinárodní horolezecký filmový festival v Teplicích nad Metují. Před náma skvělí Krausberry řádně rozjeli publikum a my to následně ještě přikrmili, takže nás na konci lidi nechtěli pustit z pódia, což bylo na tu pokročilou hodinu obdivuhodný. Na rozdíl od publika to tak dlouho nevydrželi stánkaři. Jedinej kdo v půl třetí nad ránem fungoval, byl stánek s asijkýma dobrotama a to dokonce s milou a usměvavou obsluhou. Měli všeho hodně, měli to dobrý a měli narváno. Takhle se podniká, takhle se podstrojuje lidem, vy buřtostánkaři! ;-)

A včera jsme hráli zase na svatbě, letos už podruhý. Tentokrát v Malostranské Besedě, pro Mírovy kolegy z bývalé práce. Pití, jídlo, zábava, prostě svatba. Měli jsme v rámci našeho vystoupení jednoho hosta, a to Mírova syna Máťu. Zpíval á kapela dva kusy a sklidil zasloužený bouřlivý potlesk.


22.9.Sezimově Ústí mají lezecký klub Wall Club Caffé, kde jsme si v sobotu 19.9. zahráli na akci, kterou pořádal náš kamarád a mecenáš Aleš Strnad. Přijeli jsme trochu se zpožděním, protože jsme cestou nabírali Ondřeje a Jakuba na festiválku ve Zruči, kde hráli s Hromosvodem. Ale nijak to nevadilo, ve městě probíhala současně pouťová veselice, takže v ulicích bylo veselo a živo dlouho do noci. 


27.9. Při minulém hraní v Jaroměři v klubu Bastion jsme se domluvili na společném hraní s Muchou. Stalo se tak nyní, ve středu 25.9. Nikolu jsme si dokonce vezli sebou v autě, protože byla zrovna v Praze a měli jsme tak společnou cestu. Kvůli obsazenému místu jsme sice nemohli vzít našeho příležitostného zvukaře Martina Černého, ale místní zvukaři zvládli zvukově problematický prostor klubu úplně v pohodě.


1.10.Českých Budějovicích, ve středu 30.9., pořádali studenti a naši kamarádi, se kterýma se známe z Chotěmic, festiválek Univerzitní votvírák. Bylo to naše letošní poslední open air hraní. Kosa byla večer řádná, ale slivovice a divoké publikum to všechno slušně rozehřálo. 


V pátek 9.10. jsme si opět po roce zahráli v Divadelním klubu v Poličce. Fajn prostor i publikum. Byli jsme nadšený obzvlášť z nového způsobu občerstvení pro muzikanty, který zde zavedli. Přítelkyně pana pořadatele přinesla z domova talíře, příbory a mnoho kastrolů a hrnců čerstvě uvařených dobrot - naprostý luxus!

Večeře v PoličceVečeře v PoličceVečeře v Poličce


 

Kladenský klub Dundee Jam je specifický tím, že se tam vejdeme jen tak tak. Tentokrát - ve středu 21.10. -  jsme se museli koukat na fotky z netu z loňska, jak jsme tam vlastně byli poskládaný, abychom se vešli. Nicméně hraní je tam bezvadný, bylo vyprodáno, takže našlapáno až ke stropu! A lidi zase začali tancovat až na konci, i když jim to cukalo nohama od začátku, ale to je tam už taky taková klasika. Foto ZDE.


V sobotu 7.11. si nás spolu s Rudovousem jako hosty pozvala na křest svého nového CD kapela Helemese. Ti se vyznačují tím, že mají velkou skvadru publika, které se vypravuje na jejich akce po celých autobusech a většinou se na to nějak výrazně vymustrují. A tak jsme mohli v Malostranské besedě potkat fousatý myslivce, Vincenta Vegu z Pulp Fiction a podobné zjevy, všichni řádně upravení slivovicí a jinými upravovadly. Část souboru pokračovala u piána u baru do rána.


V sobotu 7.11. si nás spolu s Rudovousem jako hosty pozvala na křest svého nového CD kapela Helemese. Ti se vyznačují tím, že mají velkou skvadru publika, které se vypravuje na jejich akce po celých autobusech a většinou se na to nějak výrazně vymustrují. A tak jsme mohli v Malostranské besedě potkat fousatý myslivce, Vincenta Vegu z Pulp Fiction a podobné zjevy, všichni řádně upravení slivovicí a jinými upravovadly. Část souboru pokračovala u piána u baru do rána.


V pátek 27.11. jsme si opět po roce zahráli v Kutné Hoře, v klubu Česká 1, který vede Wilco ze Sto zvířat. Oblíbená štace, fajn lidi. Poprvé se nám tam stalo, že během hraní, kdy Ondřejovi prdla struna na kytaře a musel si vzít náhradní nástroj, přiběhl zvukař, jinak též majitel místní aparatury a moc šikovnej chlapík, a Ondrovi tu prasklou strunu během hraní vyměnil. Nevídané! Tak ještě jednou díky!


11.12. Při posledním hraní v Hoře jsem podcenil svoji churavou ruku a dorazil ji úplně, takže jsem na rozjetý zánět šlach dostal na pravé zápěstí ortézu, se kterou se nehraje nic moc. A tak jsme ve středu 9.12. pojednali hraní ve Vagonu opět po čase se záskokem na basu, s kamarádem Pablem. Já si tak mohl poprvé užít vystoupení Schodiště coby divák. Super zážitek! Akorát tedy kluci byli trochu nervózní, prý jak u maturity, jestli jako projdou, když je kapelník poslouchá a bedlivě sleduje. Prošli. Byl výborný, příště jdu na ně určitě zase! :-)

A tohle se dělo pozdě v noci po hraní venku na Národní třídě...


20.12. Pardubický klub Ponorka prošel kompletní rekonstrukcí, nicméně pódium zůstalo stejně miniaturní jako vždycky bývalo. Přesvědčili jsme se o tom v pátek 18.12., na našem posledním letošním hraní. Pódium malé, ale akce jako vždy v Ponorce byla vydařená. Některé jistoty zůstávají.

Tak šťastné a veselé a všechno NEJ do nového roku!


 

2016

 


24.1. První vystoupení v novém roce proběhlo v útulném domáckém klubu Kaštan. Na hraní jsme se po měsíční přestávce těšili a diváci evidentně taky, takže atmosféra byla výborná. Zahráli jsme nový songy, rozpomenuli jak se hrajou i ty starý kusy, zapili Ondřejova čerstvě narozeného Toníčka, prostě ideální začátek nové koncertní sezóny!


 

31.1. Včera jsme si opět zahráli na Smržovce na Bále extrémních sportovců, po kolikáté vlastně už? Tentokrát to byl jubilejní dvacátý ročník, takže nemohli chybět ani Krausberry, se kterými jsme před dávnými časy hráli na prvním ročníku této akce.


14.2. V sobotu jsme měli dvoják, neboli dvě hraní za večer. A co čert nechtěl, Cihlu těsně před odjezdem chytly zuby a Mojmír byl ve Švýcarsku s Rudovousem, takže sestava byla bez sága a klarinetu hodně okleštěná. Pro nás to byla nová zkušenost, byli jsme zvědaví, jestli ty písničky takhle obstojí, proto jsme hráli všichni s maximálním nasazením. Kupodivu to šlo. V Truntově v pohodovém klubu Kabinet nám navíc pomohl skvělěj mladej zvukař Rosťa Toman z místního KD Uffo. Přivezl si sebou část své techniky a vyčaroval nám zvuk jak víno.

Následný půlnoční hraní v Roztokách u Jilemnice bylo stejně živelný, kapela hrála v oslabení jako o život. Ale dobrý to bylo. Vlastně to byl takový návrat k prapůvodním kořenům Nahoru po schodišti dolů bandu - akordeon, kytara, basa a buben. Myslíme, že písničky v téhle sestavě obstály a že to byla dobrá zkušenost. Trutnov Kabinet


19.3. Včerejší akce Žižkovská noc byla velice vydařená, narvaný palác Akropolis, slušná atmosféra. Nejlepší byla Mucha vystupující před náma, sama s rozladěnou kytarou a pořádným bubnem (rozuměj je v pokročilém stádiu těhotenství). Folk punk na plný koule!


19.4. A je to tady! Nová deska je na světě: Maxisingl neboli EP s názvem poloKruh. Jsou na něm čtyři novinky, některé už můžete znát z koncertů, plus jedna bonusovka, pecka spáchaná pro kompilaci Mňágy a Žďorp Dáreček, kam se nakonec nevešla, nicméně nám se moc líbí a tak se o ni chceme s váma podělit. CD bude k dostání pouze na koncertech, zadní strana obalu je uzpůsobená pro kreativní dotvoření po zakoupení na vyžádání od kohokoliv z kapely.
Křest proběhne v Malostranské besedě v úterý 26.4. od 20.30. Těšíme se na vás!


6.5. Křest našeho CD - maxisinglu poloKruh v Malostranské besedě proběhl zdárně, jak to celé vypadalo se můžete dočíst v reportu na Rockshocku.
Samotné CD bude k dostání pouze na koncertech.

 schodiste polokruh


29.5. Festivalová sezóna zahájena! Minulou sobotu 21.5. jsme si dali první venkovní hraní v Peřimově u Jilemnice, s partou našich kamarádů, s kapelou Soumrak. Parket byl sice zastřešený, ale bylo to venku a to se počítá. Večer sice byla kosa, hory jsou hory, ale bylo veselo a zahřát se bylo taky čím a bylo toho hodně! Škoda že si to kapelník moc nepamatuje;-) 

Včera, tedy v sobotu 28.5. jsme si dali dvoják, nejdřív na akci Běhej se psem v Masarykově táboře u Českého Šternberka, kvůli dešti se hrálo uvnitř, což bylo dobře. Původně jsme nevěděli do čeho jdeme a jak to dopadne, publikum byli sportovci se psama, ale bylo to nakonec moc fajn, všichni pařili jak o život. 
Pak následoval dlouhý přesun do Poličky na festival Rockoupání, kde jsme opět po čase zavírali celý festival. Bylo po dešti, bahno pod pódiem i na pódiu, ale nálada dobrá na obou frontách. Během našeho setu začalo svítat, kdybychom píseň Ve čtyři ráno posunuli v playlistu na konec, mohlo to časově sedět se skutečností, ale to nás napadlo až po hraní. Uvádějící Radomil Uhlíř byl už lehce gumový, ale bezprostředně svůj a zábavný. Zvláštní bylo, jak se nás po hraní několik lidí přišlo ptát, kterej z nás je ten syn herce a kdo z nás míval na hlavě disco kouli. Zlidovělé historky žijou v kraji vlastním životem. No a my byli doma v devět ráno jak na koni. Ať žijou fesťáky! .-)

Běhej se psem - Masarykův Tábor Soběšín Poličské Rockoupání


27.6. V pátek 24.6. jsme měli na cestu do Nového Města na Moravě nového šoféra. Vezl nás totiž Vláďa Merta. Tedy jen část kapely. Druhá parta jela dřív, protože náš Ondřej to zařídil tak, že na této akci hráli za sebou Hromosvod, Merta a pak Schodiště. Takže Ondřej s Jakubem byli na pódiu s krátkejma pauzama přes tři hodiny. Tomu se říká "holiči"! :-) Hraní bylo fajn, městská akce, hodně lidí, opět byly nejlepší děti pod pódiem. Po nás vystupovali Jananas a moc se nám líbili, dobře hrajou a zpívaj, skvělý texty a chytře vymyšlený písničky. Palec nahoru!


1.8. Léto je v půlce a máme za sebou zase pár vydařených koncertů. První z prázdninových akcí, Pelinyfest v Chocni 1.7., se sice málem nekonala, problémy s elektřinou způsobily skluz několik hodin a nakonec jsme hráli jenom my a Doktor Viktor. Ale i tak to bylo fajn, příjemný místo i lidi. 
Následovaly vydařené Pivní Slavnosti 9.7. ve Svitavách, dále Slavie Fest 14.7. v Českých Budějovicích, který se kvůli dešti musel přesunout do útrob klubu Slavie. Milý bylo, když jsme tam potkali pořadatele z předchozí akce ve Svitavách, který si udělali výlet do Budějovic, protože nás chtěli zase vidět. To potěší :-) 
Na Čwachták festu v Třemošnici 23.7. zaskakoval za dovolenkujícího kapelníka na basu opět po roce kamarád Pablo. Bylo to punkový. 
No a na závěr července jsme se vypravili tradičně do Chotěmic, do Vesnického klubu Vaška Koubka, kde většina kapely trávila celý víkend, někteří i s rodinama, nocoval dokonce i Míra, což se jen tak nestává. A opět to bylo jako každý rok velký a výživný!
Chotěmice 2016 Chotěmice 2016 Chotěmice 2016 Chotěmice 2016


31.8. Tak, a druhá půlka léta je taky za námi. Uteklo to rychle. 2.8. jsme si opět po čase zahráli v psychyiatrické léčebně v Horních Beřkovicích a zase jsme si říkali, že to není zase takový problém, zařadit se mezi posluchače coby pacient, ta dělící hranice je hodně tenká... 

11.8. jsme si dali hraní bez pódia přímo do lidí, na náplavce Avoid Floating Gallery pod Jiráskovým mostem, sice bez dovolenkujícího Mojmíra, ale bylo to dobrý. Tedy až na Doktorovy o poznání četnější výpadky textů, způsobené asi přemírou radosti na duši i na těle.

Poslední prázdninový víkend jsme po delší době zavítali do krásného Mikulova na populární "festival nepopulární hudby" Eurotrialog. Zakončovali jsme naším blokem páteční večer, bohužel jsme nemohli hrát dýl než do půlnoci, přestože posluchači pod pódiem se hlasitě a vytrvale dožadovali přídavku. Kvůli skluzu a pokročilé hodině to dopadlo podobně i další den, v sobotu 27.8. ve Slaném na jinak fajnovém a příjemném festivalu Valník. Po nás hrající poslední Deratizéři museli zkracovat ještě víc, ale i tak to bylo pěkný.


19.9. Léto skončilo, o tomto víkendu jsme se o tom mohli přesvědčit hned na třech hraních za sebou. V pátek 16.9. v Chomutově v Hřebíkárně na minifestaválku Bezručák na nás lehce poprchávalo a po nás se rozpršelo řádně, ale bylo docela teplo a tak se tancovalo pořád. 

Další den, v sobotu 17.9. nás čekala Stodola ve vesničce Mužský v Českém ráji. Netušili jsme do čeho jdeme, ale hned po příjezdu na nás dýchlo kouzlo místa a v průběhu večera se z toho vyklubalo naše asi nejlepší letošní hraní. Statek se stodolou, stylově podobné Chotěmicícm Vaška Koubka, dokonce i podobná sestava skvělých lidí a uvolněná atmosféra. Prostě paráda! 
Třetí hraní, v neděli 18.9. Praze ve Šlechtovce, v rámci akce Literatura v parku, bylo už hodně podzimní a deštivé, ale ti co dorazili si to užili a dokonce z nás vymáčkli i přídavek. Díky!


14.11. Po říjnové přestávce, kdy jsme tak úplně nezaháleli a pracovali na nových písničkách, jsme si opět po roce, ve středu 9.11. zahráli v klubu s nejmenším pódiem, v našem oblíbeném Dundee Jamu na Kladně. Jako každý rok se musíme před stavbou nástrojové aparatury koukat na fotky z loňska, abychom věděli jak jsme se tam loni poskládali. A opět to bylo celý fajn hraní.

V sobotu 12.11. jsme hráli v Třešti na předávání cen Českého paraglidingu. Podobná sorta lidí jako bývá na plesech Extrémních sportovců na Smržovce, kde často hráváme, akorát tam bývá za ty roky o poznání víc těch kteří nás znají a znají i naše vypečené písně.


úterý 29.11. chystáme na naše hraní v pražském Vagónu takovou specialitu, chceme tam natočit materiál na nový klip, konkrétně k písničce Pod vobraz z našeho EP PoloKruh. Tedy budete ho natáčet vy všichni kdo přijdete na svoje mobily. Můžete natáčet cokoliv, sebe, nás, svojí partnerku, partnera, prostě cokoliv. Mobil mějte prosím na ležato, na televizi nebo monitoru je to pak na koukání lepší, než ty úzké nudle otočené na stojato;-) Natočený materiál pak můžete uložit třeba na Uschovna.cz a link nám poslat na email  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . My to pak všechno zpracujeme a sestříháme. Netušíme co od toho můžeme očekávat, ale těšíme se na to moc!


Máme do Vagónu potvrzené dva hosty, naše bývalé kumpány Pájinku a Jarouška. Takže se můžete těšit na naše/vaše oblíbené dlouho nehrané kusy, třeba toto...


30.11. Včera ve Vagónu se to povedlo i přes malý kapelnický zdravotní handicap, díky všem! Zazněla i nová píseň Samotář, až se doktor naučí pořádně text, bude to ještě lepší:-) 

Jenom připomínáme k natáčení klipu Pod vobraz, že natočený materiál můžete uložit třeba na Uschovna.cz a link nám poslat na email  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Použitelné je cokoliv, v jakémkoliv formátu i bez zvuku, my už si s tím poradíme. Výsledek uvidíte doufáme brzy. Děkujeme!


18.12. Poslední letošní hraní se v pardubickém klubu Ponorka i přes nějaké technické problémy s místním vybavením nakonec vydařilo. Moc se nám líbila skvěle šlapající kapela Dechitaki, která hrála před náma.
No a nám už nezbývá, než Vám i nám popřát veselé Vánoce a šťastný Nový rok! Uvidéme se v únoru. ZDAR!


2017

20.2. Sezóna 2017 je odstartována! Nové kusy, co jsme vyrobili během lednové koncertní pauzy, zazněly hned dvakrát za sebou. V pátek 17.2. v Praze v domáckém Kaštanu a v sobotu v Poličce v Divadelním klubu. Tady nás čekalo opět úžasné domácí pohoštění od slečny Míši. Před námi hrála kapela Anopheles, poctivý oldschoolový bigbít hraný od srdce, a po nás jako vždy velmi invenční a vtipný crossover v podání místní party Omakalamuhopotajmu. Vydařený začátek roku!


27.3. První jarní hraní se nemohlo jmenovat jinak než Vítání jara. Odehrálo se v sobotu 25.3. v KD Svojnice, spolu s dalšíma kapelama, v klasickém venkovském sále s velkýma kamnama, protože březen za kamna vlezem, to dá rozum. Doktor předvedl na závěr ukázkové okno, ale ne co se týče textu, ale melodie. V písni Ze zvyku nechytil ani jeden správný tón a to ani v refrénech, které jsme zachraňovali my ostatní, takže z toho byla vlastně nová píseň. Po hraní za náma přišel takový sympatický Hitler s dredama a donesl nám dárek - děkujeme. A na závěr večera byl samozřejmě guláš. Tak se nám to líbí.


24.4. V pátek 21.4. jsme si opět po čase zahráli v Novopackých sklepích. Jelikož je to nedaleko Roztok u Jilemnice, sešla se zde početná partička našich kamarádů, včetně Roztockých rowdies, takže bylo veselo ;-)