Blog pod Schodištěm

rozumy

Kronika

Stručný výtah z kronik Nahoru po schodišti dolů bandu, které od r.1985 psal Marek Brodský. 
V roce 2000 vznikl první kapelový web, od té doby se do kroniky přesouvají všechny staré "novinky" .
Kronika NPSDB končí rokem 2005, dále se zde píše historie Schodiště. 

První sestava NPSDB:
Doktor Martin Krajíček - kytara, zpěv - doktor filosofie, antikvariátník
Marek Brodský - bicí - výtvarník, animátor
Pavel Wellner - basa - fotograf
Němej Milan Hrubý - harmonika - osvětlovač u filmu
Věrka Krajíčková - vokály - zpěvačka písní

Číst dál...

Od září začínají fungovat naše webové stránky a kronika se rozdělila na dvě verze. Tu papírovou stále udržuje Marek, tuto virtuální má v moci Vráťa. Se všemi následky v pravopise, slohu a faktech.

6.9.2000 - Tak léto je za náma a sním i festivaly. Letos se jich urodilo docela dost. Ten poslední byl možná nejlepší, Řevnický ŘEV 2.září. Víc si o něm můžete přečíst a pokoukat na MUSICSERVERU .

7.9. 2000 - Na Musicserveru si můžete přečíst i o dalších festivalech, na kterých jsme se tohle léto objevili. Na většině z nich hrála i naše spřízněná parta Divokej Bill. Schválně si porovnejte, jak jsme dopadli v očích dopisovatelů z Musicserveru na Rock For People v Českém Brodě, a naopak ve Stádleci na Rockovém mostě. Jednou umyli Billa, podruhé nás.

Číst dál...

- 2005 -

18.1.2005 - Nazdárek v novém roce! :o) Že zrovna nehrajeme ještě neznamená, že nic neděláme, že. Doděláváme rozdělané nové kusy na chystané CD, které jdeme točit na přelomu března a dubna. Vydavatelství už máme vybrané, ale ještě ho neprozradíme. Pracovní, možná finální název je "Mokrý prádlo". Bude to o samých vlhkých věcech. Jako ostatně vždycky. Různě se tady v Návštěvní knize diskutuje o vnitřních záležitostech v kapele, nebudu předbíhat, ale něco se určitě změní. To že Jaroušek dává ze zřejmých důvodů přednost Třem sestrám je známá věc. Definitivně končí svoje působení ve Schodišti v květnu při křtu nové desky. Tam také dojde k provalení dalších novinek ohledně budoucnosti kapely! ...sem to dobře nakous ale nic neprozradil ;-)

Číst dál...

2012

8.2.2012 - Máme nový WEB!

Venku mrzne až praskaj koleje a kočky se lámou v zatáčce, a nám se z ničehož nic vyloupnul tenhle nový web! Ještě se na něm pracuje, není tu úplně všechno, ale zveřejnit už se to může;-)


8.2.2012 - Pomalu nám končí zimní koncertní pauza a my vyrážíme na Roztoky Tour!

Začínáme v pátek 10.2. v Táboře v Housově Mlýně, kde si s námi zahraje Luboš Pospíšil, v jehož kapele 5P mimo jiné hraje i naše Pájinka s Ondřejem. Ale tentokrát bude Luboš hrát akusticky bez kapely , na rozdíl od nás, kteří budeme hrát nahlas a všichni!

Další recenze na Roztoky vyšly na Musicserveru, na portálu Aardvark a na Golias.cz.

Číst dál...